SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Såsskål 13218047
nr 1321 8047
Såsskål
silver, 1845, FWZ Stockholm, Invändigt förgylld, Diameter: 16cm. Vikt: 560g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 27 april 2020
kl 18:07:07
1.500 kr
1.800 kr
27 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver